Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna

Gminy Sztutowo

Mierzeja Wiślana

Słońce, gorący piasek

Trasy Nordic Walking

Piękna przyroda

Baza turystyczna

Aktualności

DNI RYBAKA 2016

W dniach 29 czerwca i 2 lipca odbyła się doroczna impreza DNI RYBAKA.
29 czerwca , w dniu kalendarzowych imienin Piotra i Pawła to dzień uroczystości kościelnych. Tradycyjnie po Zalewie przepłynęły udekorowane łodzie na pokładzie z księdzem proboszczem Markiem Cieślakiem oraz gościem specjalnym biskupem diecezjalnym elbląskim Jackiem Jezierskim, którzy poświęcili łodzie rybackie. Jak co roku w orszaku było 12 apostołów ( przebrani mieszkańcy Kątów Rybackich) i Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej, której występ zawsze bardzo podoba się słuchaczom.


2 lipca – sobota był dniem pod hasłem rozrywki. Od godz. 17.00 trwał festyn. Na scenie odbywały się konkursy i zabawy dla dzieci, w części gastronomicznej można było spróbować doskonałych wypieków i dań gospodyń z Kątów.


Lokalna Organizacja Turystyczna również zorganizowała poczęstunek regionalnymi daniami autorstwa naszych gastronomików. Zagościło u nas także koło fortuny – konkurs o sieci EDEN w Polsce, który prowadziła dla nas dziennikarka z Warszawy Anka Kobus. Koło fortuny jest narzędziem do promowania na imprezach destynacji nagrodzonych przez Komisję Europejską w ramach konkursów EDEN organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną. Należy do nich również Pętla Żuławska, a więc także marina w Kątach Rybackich.
Wieczór był pod hasłem kabaretu 44-200 oraz zespołu RED LIPS.


Imprezę , pomimo wahnięć pogodowych uważamy za udaną.

Powrót