Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna

Gminy Sztutowo

Mierzeja Wiślana

Słońce, gorący piasek

Trasy Nordic Walking

Piękna przyroda

Baza turystyczna

Aktualności

Dni Rybaka & 10-lecie Stowarzyszenia LOT Gminy Sztutowo

W 2015 r. Lokalna Organizacja Turystyczna Gminy Sztutowo obchodzi 10-lecie swojej działalności. Główne uroczystości związane z obchodami jubileuszu odbędą się podczas imprezy  DNI RYBAKA, na którą zapraszamy w  dniach 27-29 czerwca w Katach Rybackich.  

Powołana w 2005 r. Lokalna Organizacja Turystyczna Gminy Sztutowo aktywnie włącza się we wszystkie działania, jest organizatorem lub współorganizatorem najważniejszych wydarzeń w Gminie Sztutowo. Uczestniczy też we wszystkich działaniach  na terenie całego powiatu ( m.in. w ramach działalności Lokalnej Grupy Działania LEADER, która realizuje projekty związane z kulturą regionu) .

 

Podczas obchodów Dnia Rybaka w czerwcu każdego roku odbywa się na wodzie Zalewu Wiślanego korowód pięknie udekorowanych łodzi rybackich, impreza plenerowa z degustacją regionalnych dań rybnych i innych oraz inne wydarzenia  np. wystawa starych fotografii „Rybacy w Kątach”  dokumentująca pracę rybaków od lat 40-tych XX wieku.  Zapraszamy do zapoznanie się z osiągnięciami LOT-u  w Muzeum Zalewu Wiślanego w Katach Rybackich, gdzie odbędzie się konferencja oraz gdzie można obejrzeć wystawy zdjęć  przygotowanych przez LOT we współpracy z Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku.

Powrót