Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna

Gminy Sztutowo

Mierzeja Wiślana

Słońce, gorący piasek

Trasy Nordic Walking

Piękna przyroda

Baza turystyczna

Aktualności

Nordick Walking w Krainie Kormoranów – III Jesienny Rajd 2014 – za nami.

9 listopada już po raz trzeci w Kątach Rybackich III Jesienny Rajd Nordic Walking.               Wsparcia finansowego dla projektu  pt. Popularyzacja walorów przyrodniczych Gminy Sztutowo oraz promocja nowych produktów turystycznych, poprzez tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi turystyki i krajoznawstwa w Gminie Sztutowo” w ramach którego odbył się rajd udzieliła Gmina Sztutowo - zadanie zleconego w sferze turystyki i krajoznawstwa.

Na wsparcie realizacji tego zadania otrzymaliśmy kwotę 2830,00 zł., koszt całkowity imprezy wyniósł  5530,00 zł.,  pozostały koszt został pokryty ze środków i pracy własnej LOT.

 

W biurze zawodów uczestnicy otrzymywali naklejki zgodnie z zadeklarowanym dystansem (około 5 i 10km ). Zgłosiło się 37 uczestników.

Po rozgrzewce z instruktorem uczestnicy wyruszyli na swoje trasy. Pogoda dopisała-  ciepło, nie wiało, wyszło nawet słońce.

 Ostatni odcinek, na plaży był odcinkiem konkursowym.

Najszybciej przybyli dwaj chłopcy startujący w dystansie na 5 km: Kuba Kowalik i Nikodem Chabski. Obaj otrzymali medale.

Wśród dorosłych zwyciężyli:

  1. na 10 km mężczyzn - Pan Henryk Kulia z Elbląga – puchar LOT-u Gminy Sztutowo
  2. na 10 km kobiet – Pani Sandra Weisbrot z Kątów Rybackich – puchar Wójta Gminy Sztutowo
  3. na 5 km – Pan Marcin Jankowski z Elbląga – puchar Sołtys Kątów Rybackich

Do imprezy dołączyły również Morsy z Elbląga, które  wchodziły do Bałtyku w momencie gdy nordicowcy kończyli rajd.

 

Zakończenie imprezy odbyło się jak w latach ubiegłych w Pensjonacie Wielorybek, gdzie  na wszystkich czekał pyszny, ciepły posiłek oraz ognisko. To był również czas na podsumowanie rajdu i losowanie nagród. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami, medalami i nagrodami rzeczowymi, wszyscy pozostali uczestnicy rajdu losowali  nagrody rzeczowe.

Także za rok zapraszamy do Kątów Rybackich na kolejny Jesienny Rajd Nordic Walking.

Zdjęcia: Alicja Niemiec

 

Powrót