Piękna przyroda

Baza turystyczna

Aktualności

Relacja z Rajdu Nordic Walking

W dniu 16 maja 2015 r. w sobotę odbył się zorganizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną Gminy Sztutowo Wiosenny Rajd Nordic Walking w Krainie Kormoranów. Wsparcia finansowego LOT-owi udzielił Samorząd Gminy Sztutowo w ramach realizacji zadania publicznego.   Pogoda dopisała, było słonecznie i ciepło. Już przed godz. 10.00 zjawili się przy plaży w Sztutowie pierwsi zawodnicy.

Wystartowało 31 osób w wieku od 6 do 60 lat w dwóch grupach na 5 i na 10 km. Trasa rajdu prowadziła przez urokliwe lasy sztutowskie. Ostatni odcinek rajdu, wzdłuż płaży, był odcinkiem konkursowym.

W dystansie na 10 km zwyciężyli: I miejsce Sławomir Stachowicz z Tczewa, I miejsce mężczyzn II miejsce Sandra Weisbrot z Kątów Rybackich , I miejsce kobiet III miejsce Magdalena Ziółkowska z Tczewa

W dystansie na 5 km zwyciężyli: I miejsce p. Marek Adamski II miejsce p. Daria Dawidczyk z Elbląga III miejsce Nikodem Chabski z Malborka - ośmiolatek, który dzielnie pokonał cały dystans i dotarł jako jeden z pierwszych.

Każdy z uczestników, który ukończył rajd otrzymał gadżety - smycz, breloczek do kluczy i folder promocyjny LOT-u. Najlepsi otrzymali puchary i albumy.  Na zakończenie rajdu p. Krystyna Chabska - główna organizatorka,przewodniczaca LOT Gminy Sztutowo zaprosiła wszystkich na poczęstunek ufundowany przez LOT - grochówkę i ciasta - jeszcze ciepłą drożdówkę i inne specjały.

Dziękujemy wszystkim za udział w imprezie, za pomoc w organizacji p. Oktawiuszowi Wojciechowskiemu, właścicielowi "Willi na  Wydmie" w Sztutowie.