Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna

Gminy Sztutowo

Mierzeja Wiślana

Słońce, gorący piasek

Trasy Nordic Walking

Piękna przyroda

Baza turystyczna

Aktualności

Zakończenie szkolenia z geocachingu

W dniu 22 marca 2015 r. zakończyło się szkolenie z geocachingu przeprowadzone w ramach projektu „Promocja Mierzei Wiślanej i Żuław poprzez przebudowę strony internetowe LOT-u Sztutowo, popularyzację geocachingu oraz produkcję materiałów promocyjnych- folderów ” współfinansowanego ze środków UE.

 Na sobotnim spotkaniu w świetlicy w Katach Rybackich pracowano nad keszami - skarbami, które zostaną umieszczone  w tajemnych miejscach, możliwych do odszukania jedynie przez „keszowców”, czyli współczesnych poszukiwaczy skarbów zalogowanych w sieci internetowej.

Skrzynki przygotowywano pod kierunkiem szkoleniowca, pana Macieja Kumora – pasjonata i znawcy tej niezwykle ekscytującej zabawy.

Powstały bardzo pomysłowe skrzynki, pełne skarbów i ciekawych opisów, dostępnych wkrótce na www.opencaching.pl dotyczących miejsc, gdzie są ukryte. Najciekawsze z nich to skrzynka przy Moście Pancernych w Sztutowie oraz skrzynka w miejscu po nieistniejącym już sanatorium w Skowronkach. Dzięki keszom można poznać także historię Panów Plaży (!),  miejsce dawnego grodu krzyżackiego, pozostałości po starej szkole w Skowronkach, nieznane miejsca Krynicy Morskiej i inne ciekawe miejsca w Kątach Rybackich, Sztutowie, Stegnie.

Wykonane skrzynki, tj. ich forma, wybór miejsca ukrycia i opis  zostały zaprezentowane  komisji oceniającej i uczestnikom szkolenia.  Wszystkie osoby pracujące nad skrzynkami zostały nagrodzone przez LOT.  Ostatni dzień szkolenia zakończył się ogniskiem z kiełbaskami.

W szkoleniu uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół w Sztutowie i Krynicy Morskiej oraz osoby dorosłe z rodzinami, zainteresowane tą formą aktywnej turystyki.

Nad 30 skrzynkami będą czuwali przeszkoleni liderzy.

Serdecznie dziękujemy za współpracę pani Alinie Niedziela ze Świetlicy Środowiskowej w Sztutowie, pani Urszuli Czarnecka ze Świetlicy Środowiskowej w Kątach Rybackich, pani Jolancie Bulak z Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana oraz paniom Jagodzie Daleckiej  i Alicji Zielińskiej – wspaniałych liderek geocachigu na Mierzei Wiślanej. 

Jesteśmy przekonani, że taka forma promocji przyciągnie na Mierzeję Wiślaną dużo turystów również poza sezonem.

Przewodnicząca LOT Sztutowo

Krystyna Chabska

Powrót